فروش کود مرغی   


* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200

کود مرغی چیست

کود مرغی یا گوانو یا کود مرغ دریایی، در خاک شناسی، به رسوبات فسفاته ناشی از مدفوع-چلغوز پرندگان دریایی، خفاش ها و فک ها گفته می شود و ماده ای گران قیمت با درجه فسفر و نیتروژن بالاست که به عنوان کود و یکی از اجزا ساخت باروت بکار می رود. گوانو کودی بسیار قوی است. عناصر تشکیل دهنده آن عبارت هستند از آمونیاک، اسید اوریک، اسید فسفریک، اسید اگزالیک و اسید کربنیک و همچنین املاح زمینی و ناخالصی ها. تمرکز بالای نیترات ها در کود مرغی باعث شد که این ماده در مهمات سازی نظامی هم اهمیت پیدا کند. در اصل، دلیل اصلی بروز جنگ اقیانوس آرام میان پرو – بولیوی و شیلی به این خاطر بود که بولیوی قصد داشت بر گردآورندگان گوانوی شیلی مالیات ببندد.

استفاده از کودهای ارگانیک طبیعی پایه دامی بخصوص مرغی از دیر باز مورد توجه کشاورزان و باغداران بوده است اما با توجه به مشکلات استفاده از این نوع کودها بخصوص هزینه های مربوط به انبار کردن آن در مزارع و باغات، به تدریج جای خود را به استفاده از کودهای شیمیایی داده اند. با توجه به مضرات استفاده از کودهای شیمیایی برای بافت خاک و نیز سلامتی انسان ها و محیط زیست مجدد گرایش به استفاده از کودهای مرغی و دامی روند افزایشی یافته است اما هنوز مشکلات استفاده از این نوع کودها همچنان پا بر جا مانده و حتی هزینه های مربوط به استفاده از آنها چند برابر شده است.

BIOPLANT کود مرغی مایع است که با روش های خاص و پیشرفته و از بهترین و غنی ترین کودهای مرغی تهیه گردیده است. این کود بصورت 100% ارگانیک فرآوری شده و از هرگونه مواد مضر شیمیایی عاری می باشد. در فرآوری دقت فراوانی شده است تا علاوه بر حفظ خواص طبیعی آن، با افزایش غلظت مایع، کودی بسیار غنی تر از کودهای مرغی معمولی حاصل گردد. که میزان مصرف آن را در مقایسه با کودهای دامی بسیار کاهش داده است.

انواع کود مرغی

1-کود مرغی گوشتی :

به کود مرغ سالنی نیز معروف بوده و از فضولات جوجه هایی که در سالن پرورش داده می شوند به دست می آید.


2-کود مرغ قفسی :

به کود مرغ مادر یا مرغ تخم گذار هم شهرت داشته و از قفس مرغ های تخم گذار به دست می آید.

این دو نوع کود تفاوت چندانی با هم نداشته و هر دوی آنها به عنوان یکی از بهترین کودهای کشاورزی مطرح هستند.

ویژگی های کود مرغی

ویژگی های کود مرغ بر اساس نوع تغذیه گله، پوشش بستر، روش جمع آوری و انبار داری،روش مصرف کود، نوع خاک و گیاهان کشت شده در زمین زراعی تایین شده و مقدار مصرف آن مشخص می گردد.


* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200

ویژگی کود مرغی مایع

کود مرغی مایع حاوی اسید آمینه، اسید هیومیک، اسید فولویک، ترکیبات مفید بوده که از بهترین مواد قابل جذب برای رشد گیاه و افزایش محصول می باشد. مخلوطی از مولکول های درشت و ریز با قابلیت کلات کنندگی عناصر ریز مغذی بوده که در نهایت جذب این عناصر را توسط گیه افزایش می دهد. همچنین این محصول به دلیل دارا بودن درصد قابل توجهی از اسید آمینه به عنوان یک مکمل قدرتمند برای رشد و نمو گیاهان بکار می رود. این محصول شامل هورمون های رشد بوده که تحریک کننده فعالیت های رویشی و زایشی گیاه بوده و تولید ریشه را نیز افزایش می دهد.

بالا رفتن جذب عنصرهای غذایی با مصرف بالا مثل فسفر و نیتروژن

سریع شدن رشد جوانه زنی

بالا رفتن توانایی مقاومت گیاه نسبت به تنش های محیطی

بالا رفتن ترشح آنزیم و هورمون های گیاهی

افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک

افزایش جذب کودهای شیمیایی در صورت استفاده همزمان با یکدیگر

سازگار با محیط زیست در راستای طبیعت
 

کود مرغی گرانول چیست

کود طبیعی

کود مرغی گرانوله همانند كود مرغي پلیتی دارای  مواد آلي، ازت کل، فسفر، پتاسيم وعناصر ريز مغذي (مس، منگنز، آهن و روي) می باشد.

كود مرغي داراي مقدار زيادي عناصر غذايي است و با بكارگيري آن در زمينهاي كشاورزي مي توان حاصل خيزي خاك را افزايش داد.

تعیین مقدار مصرف کود مرغی :بهترین روش در تعیین مقدار کود مرغی در هر هکتار انجام آزمون خاک می باشد. و مقدار مصرف آن با توجه به آزمون تجزیه کود مرغی و آزمون خاک زراعی تعیین با مشورت و نظر مهندسین جهاد و کشاورزی منطقه انجام می شود.

زمان و نحوه مصرف کود مرغی :در فصول مختلف سال کود مرغی را در مزارع مصرف می کنند. با مصرف آن در فصل پاییز بیشترین زمان برای تجزیه کودمرغی و آزاد سازی عناصر غذایی موجود در آن فراهم می گردد.

کود مرغی موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی ، کشت و کار و خواص شیمیایی خاک می شود ، سه تن کود مرغی تازه معادل 50 کیلوگرم سولفات پتاسیم ، 100 کیلو گرم سوپر فسفات تریپل و 50 تا 100 کیلوگرم اوره دارد.

کود مرغی ترکیب شیمیایی بسیار متفاوت نسبت به سایر کودهای حیوانی دارد که در کود مرغی مقادیر نسبتا زیاد اسید اوریک و سایر اوریدها وجود دارد.

مزایای کود مرغی گرانول

 اصلاح فعالیت بیولوژیکی خاک

افزایش مواد آلی خاک

افزایش میکرو ارگانیزم های مفید خاک

بهبود خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی و حاصلخیزی خاک

کم کردن جرم حجمی ظاهری و افزایش تخلخل و نفوذ پذیری خاک

تیره کردن رنگ خاک و جذب انرژی بیشتر

افزایش نگهداری آب خصوصاً در خاکهای شنی

کاهش چسبندگی خاکهای رسی

افزایش چسبندگی خاکهای شنی

 خاکPH کاهش موضعی
کود مرغی با ارزش ترین کود حیوانی

* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200
 

فروش کود مرغی در کرج

فروش کود در البرز

قیمت هر کیلو کود مرغی

قیمت کود مرغی غنی شده

قیمت کود مرغی در کرج

سفارش کود مرغی در کرج