فروش کود گوسفندی

 

* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200

 

کود گوسفندی

کود گوسفندی به علت دارا بودن حجم وسيعی از مود آلی و غذایی باقی مانده که برای غنای خاک بسيار مفيد میباشد در طول تاریخ همواره مورد توجه کشاورزان بوده است. سرعت تجزیه و پوسیدگی کود گوسفندی زیاد و دوام آن در خاک کمتر از سایر کودهای دامی است. تجزیه سریع کود دامی سبب آزاد شدن آمونیاک و تجمع آن در مجاورت ریشه ها شده و موجب مسمومیت گیاه می شود.

مقدار مصرف کود گوسفندی

 معمولاً اصطبل گوسفند فاقد بستر است بدین لحاظ سرعت تجزیه و پوسیدگی کود گوسفندی زیاد و دوام آن در خاک کمتر از سایر کودها می باشد، ولی نباید به این دلیل در مصرف کود زیاده روی کرد زیرا کود گوسفندی به دلیل سرعت بالا در تجزیه آن در صورت زیاده روی در مصرف آن باعث سوزاندن گیاه و آسیب رساندن به محصول می شود.

کود گوسفندی را کود گرم گویند

تهیه کود گوسفند

اکثر پرورش دهندگان گوسفند همیشه کود برای فروش دارند و شما می توانید با قیمت ناچیزی آن را تهیه کنید. اما مسئله مهم این است که باید بدانید کود گوسفندانی که از مرتع تغذیه می کنند ارزش تغذیه ای کمتری نسبت به گوسفندانی که با کنسانتره و خوراک آماده تغذیه می شوند دارد. اما در هر صورت شما در قبال ماده ای ارزشمند هزینه بسیار کمی خواهید پرداخت. قیمت کود گوسفند در مناطق مختلف متفاوت است.

فواید کود گوسفندی

کود گوسفند از تمامی کود های دامی دیگر غنی تر است.
گوسفند سالیانه مقادیر زیادی کود تولید می کند به گونه ای که میزان کود تولید شده از گوسفند در طول یک سال ۲۵ برابر وزن خود گوسفند است. پس اگر ۱۰۰ راس گوسفند در گله وجود داشته باشد سالیانه حدودا ۱۲۵تن کود تولید می شود.
در طی دوره پرواربندی که معمولا ۳ یا ۴ ماه طول می کشد. به طور متوسط ۳۰ تا ۴۰ تن کود گوسفندی تولید می شود که کودی بسیار غنی و مفید است و به دلیل دارا بودن مواد تخمیر کننده زیاد به سرعت تجزیه شده و برای تقویت زمین های کشاورزی مفید می باشد.
همچنین جمع آوری و بسته بندی کود در محل پرواربندی و کود دهی به زمین های کشاورزی آسان تر از کودهای دیگر است. می توان با جمع آوری و بسته بندی کود حاصل از گوسفندان سود بیشتری بدست آورد.

چگونه از کود گوسفند کمپوست تولید کنیم


استفاده از کود گوسفند برای باغ ایده بسیار خوبی است که به تازگی به آن توجه زیادی شده است و مزایای بسیاری دارد. از زمان های بسیار بسیار دور مردم در سرتاسر جهان از کود حیوانات به عنوان یک ماده ارزشمند ارگانیک و تاثیرگذار استفاده می کردند. کود گوسفند همین طور به نام کود سرد خوانده می شود، چراکه مقدار کمی نیتروژن دارد که همین مورد کود گوسفند را برای هر نوع باغبانی بسیار ویژه کرده است.

 استفاده از کمپوست کود گوسفند

بسیاری از مردم این سوال را می پرسند که آیا استفاده از کود گوسفند بی خطر است؟ پاسخ این است که مطمئنا بله! استفاده از کمپوست کود گوسفند برای گل و سبزیجات و هم برای درختان بسیار مناسب است. شما با استفاده از این کمپوست به طرز بسیار حیرت آوری گل ها و گیاهان شاداب، با طراوت و پر محصولی خواهید داشت. همین طور هیچ آلودگی شما را تهدید نمی کند و می توانید در کشاورزی ارگانیک از این نوع کمپوست استفاده کنید. استفاده از کمپوست کود گوسفند به شیوه های مختلفی قابل انجام است. روش اول مخلوط کردن آن با خاک است، روش دوم چال کود یا روش افزودن لایه ای می باشد و روش سوم مخلوط کردن و رقیق کردن با آب و افزودن کود همراه با آبیاری است.

استفاده از کود گوسفندی برای تولید و رشد کرم

کود گوسفندی برای رشد کرم ها نیز مفید می باشد. می توان از کود گوسفند برای پرورش و رشد کرم ها و تولید وری کمپوست استفاده کرد. البته باید مراقب باشید که برای این کار درصدی از کود گاو و خوراک های مکمل کرم را با کود گوسفندی مخلوط نمایید. دادن کود گوسفند به تنهایی به کرم ها کار اشتباهی است زیرا ممکن است موجب مرگ کرم ها شود.

تولید کمپوست از کود گوسفند

تولید کمپوست از کود گوسفند مشابه تولید کمپوست دیگر کود های دامی است. کود گوسفند باید زمان مشخصی را قبل از استفاده در باغ سپری کند. استفاده از سطل های کمپوست سازی (در برخی کشورها این سطل ها وجود دارند) برای نگه داری و عمل آوری کود گوسفند و تولید کمپوست قابل استفاده است.

مرحله اول:

مکانی را انتخاب کنید که شرایط محیطی قابل کنترلی داشته باشد. از نور آفتاب و باد و باران در امان باشد و بتوان کود گوسفند را دپو کرد. فضای مورد نیاز برای کمپوست سازی حداقل 2 متر مکعب است و مکان مورد نظر باید برای این مقدار کافی باشد. باید دقت کنید که در نزدیکی این مکان ریشه درختان وجود نداشته باشد تا از رطوبت و مواد غذایی کود گوسفند در حال کمپوست شدن تغذیه کند.

* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200


مرحله دوم:

تعدادی چوب سبک یا علوفه خشبی ریز شده به اندازه 8 تا 10 سانتی متر را لابه لای کود گوسفند بریزید تا سبب چرخش هوا شود و همچنین رطوبت بین اجزای کود قابل انتشار باشد. از برگ، تکه های چوب و باقیمانده غذای دام ها می توانید استفاده کنید تا کود گوسفندتخلخل پیدا کند. برای خروج گاز، چرخش هوا و رطوبت اضافی بهتر است در قسمت میانی کمپوست یک لوله قرار دهید.

مرحله سوم:

5 تا 8 سانتی متر کود گوسفند و روی آن 2 سانتی متر خاک بریزید. این کار را برای تمام مقدار کود انجام دهید. با این کار میکروارگانیسم های موجود در خاک را برای شروع کمپوست سازی به کود گوسفند اضافه کردید. اگر کود خشک است آن را با آب مرطوب کنید. رطوبت متوسط برای شروع فرآیند کمپوست سازی کافی است. حدود 2.5 تا 3 متر ارتفاع برای کمپوست سازی مناسب است.

مرحله چهارم:

توده کود را هر روز بررسی کنید، اگر خشک شده کمی مرطوب کنید اما نباید خیس شود (منظور از خیس پر شدن تخلخل کمپوست با آب و از بین رفتن فضای تنفسی میکروارگانیسم ها است).

مرحله پنجم:

پس از 4 یا 5 روز لازم است دمای کمپوست را بررسی کنید تا مطمئن شوید فرآیند کمپوست سازی آغاز شده است. کمپوست در 55 درجه سانتی گراد در بهترین شرایط قرار دارد. در این دما بذر علف های هرز و عوامل بیماری زا از بین می روند.

مرحله ششم:

پس از گذر سه یا چهار هفته با چنگه قسمتی از کمپوست را کنار بزنید تا بتوانید از رطوبت و فرآیند تجزیه باکتریایی آن اطلاع پیدا کنید. اگر کمپوست بیش از حد خشک شده رطوبت آن را با آب پاشی کردن افزایش دهید. با این روش کود گوسفند پس از 2 یا 3 ماه به کمپوست تبدیل می شود. سپس می توانید آن را کیسه بزنید (کیسه پلاستیکی مناسب است) یا بلافاصله کمپوست کود گوسفند را مصرف کنید. در زیر آنالیز کمپوست کود گوسفند آورده شده است.
 

* با یک تماس مشتری همیشگی ما می شوید *

تلفن تماس  : 
09125573200

 

فروش کود گوسفندی در کرج

قیمت روز کود گوسفندی

قیمت کود حیوانی گوسفندی

فروش کود حیوانی در کرج

فروش کود در البرز